stolik do kawy

Jaka jest optymalna wysokość stolika kawowego?

Przy tak szerokiej gamie dostępnych na rynku mebli wybór odpowiedniej wysokości stolika kawowego może okazać się trudniejszy, niż się wydaje. Stolik kawowy to bowiem nie tylko miejsce na filiżankę, ale także ważny element dekoracyjny każdego salonu. Jak dobrać odpowiednią wysokość mebla do wnętrza?

Najpopularniejsza wysokość stolików kawowych

Większość dostępnych na rynku stolików kawowych ma wysokość w przedziale 40–50 cm. Jest to standardowy wymiar tego typu mebli, który sprawdza się w większości przypadków, chociaż oczywiście nie we wszystkich. Nie ma jednej uniwersalnej wysokości, która sprawdzi się za każdym razem – najlepiej jest dostosować ten parametr do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, wielkości wnętrza czy wysokości pozostałych mebli. Dzięki rozważeniu tych kwestii mebel będzie zarówno w pełni funkcjonalny, jak i doskonale dopasowany do aranżacji przestrzeni.

Regulowane stoliki kawowe

Jeśli zależy Ci na większej funkcjonalności mebla, zwróć uwagę na podnoszone stoliki kawowe. Ich główną zaletą jest możliwość regulacji wysokości blatu. Można szybko zmienić ją w zależności od bieżącej potrzeby użytkowników. Dzięki temu rozwiązaniu osoby korzystające ze stolika mogą go dostosować do swojego wzrostu oraz wysokości kanapy lub fotela. Podnoszone stoliki kawowe są dostępne w różnych wariantach – od prostych modeli z mechanizmem podnoszenia, po nowoczesne rozkładane i podnoszone stoliki kawowe. Dzięki bogatej ofercie z pewnością wybierzesz model idealny dla siebie.

Wybór odpowiedniej wysokości stolika kawowego zależy od kilku czynników, takich jak wysokość siedzisk mebli wypoczynkowych, styl wnętrza oraz wielkość pomieszczenia. Warto zastanowić się także nad zakupem stolika z regulowanym blatem, który umożliwia swobodną zmianę jego wysokości.

Similar Posts