telewizor na szafce

Na co zwrócić uwagę, wybierając komodę pod telewizor?

Komoda pod telewizor to niezwykle ważny mebel w salonie telewizyjnym. Nie tylko pozwala na bezpieczne i wygodne umiejscowienie telewizora, ale także przechowywanie przydatnych akcesoriów. Współczesne komody pod telewizor zachwycają designem, bogactwem kolorów i ornamentów. Podpowiadamy, co brać pod uwagę przy wyborze.

Jeśli masz już zakupiony telewizor, jego wymiary powinny być pierwszym kryterium wyboru mebla. Przemyśl, jakie jeszcze urządzenia będziesz na nim trzymać. Może dekoder, konsolę lub płyty DVD? Komoda powinna być około 20-40 cm szersza niż sprzęt rtv. Następnie zastanów się, czy potrzebujesz dużo miejsca na przechowywanie przedmiotów. Być może lepszym rozwiązaniem niż tradycyjna komoda będzie niewielka designerska szafka rtv. Jeśli na podłodze nie ma miejsca w ogóle na nowy mebel, dobrym rozwiązaniem będzie zakup modelu wiszącego. Jeżeli nie jesteś zdecydowany lub lubisz zmieniać wystrój swojego salonu, zdecyduj się na szafkę rtv wyposażoną zarówno w nóżki, jak i zawieszki albo nowoczesną szafkę rtv z możliwością rozsuwania szafek wewnętrznych.

Niezwykle ważne jest dobranie właściwej wysokości powierzchni, na której ma być umiejscowiony telewizor do potrzeb użytkowników. Niezależnie od wyboru mebel pod telewizor powinien mieć z tyłu otwór na odprowadzenie kabli.

Jak dobrać komodę do wystroju wnętrza?

Współczesne komody i szafki mają zwykle postać prostych, minimalistycznych brył w uniwersalnych kolorach takich jak biały i czarny. Pasują one do większości salonów telewizyjnych. Jeśli jednak chcesz uwypuklić wyjątkowy charakter swojego salonu, który jest utrzymany w stylu industrialnym, wybierz szafkę w odcieniu betonu. Z kolei drewniana komoda podkreśli ciepły wystrój pokojów wypełnionych naturalnymi materiałami takimi jak drewno, len czy bambus.

Similar Posts