szafka pod telewizor

Wisząca czy stojąca – jaką szafkę RTV wybrać?

Jeśli szukasz odpowiedniej szafki RTV do salonu, na początku zadaj sobie pytanie, czy lepsza będzie szafka wisząca, czy stojąca. Jeden i drugi typ jest dostępny w wielu odmianach stylistycznych, więc z pewnością znajdziesz idealny model do aranżacji swojego salonu. Kiedy warto zdecydować się na szafkę wiszącą, a kiedy na stojącą?

Szafki RTV do małych pomieszczeń

Niezwykle ważne jest dopasowanie wysokości szafki RTV do wygodnego oglądania telewizji. Choć zarówno szafki wiszące, jak i stojące umożliwiają obserwowanie monitora z poziomu tradycyjnych krzeseł czy sofy, w przypadku szafki wiszącej trzeba uważać, by nie zamontować jej zbyt wysoko, ponieważ będzie to wymuszać wyciąganie głowy w górę. Szafka wisząca sprawdzi się w niewielkich salonach, w których na środku stoi duży stół – przedmioty na nim ustawione nie będą zasłaniać ekranu telewizora (jak może się stać w przypadku szafki stojącej). Konstrukcja szafki wiszącej umożliwia dobranie optymalnej wysokości położenia monitora. Dodatkowo optycznie powiększa pomieszczenie, szczególnie jeśli jest w podobnym kolorze co ściany lub ma fronty z połyskiem, które odbijają światło. 

Jaka szafka RTV będzie najlepsza do dużego salonu?

W przestronnych salonach dobrze spełniają swoje funkcje oba typy szafek. Nowoczesna szafka RTV wisząca pozwala na łatwe utrzymanie czystości na podłodze. Można też pod nią ustawiać inne meble. Pamiętaj jednak, że szafka wisząca wymaga większego nakładu pracy przy montażu, więc jeśli lubisz często zmieniać wystrój wnętrza, zdecyduj się na szafkę stojącą, którą możesz łatwo przesuwać. Wybór szafek stojących na rynku jest szeroki, łatwo więc można dobrać mebel do niemal każdego salonu. Jeżeli nadal nie możesz się zdecydować, poszukaj modelu wyposażonego zarówno w nóżki, jak i zawieszki

Similar Posts