stolik kawowy

Stolik kawowy jako ważny element umeblowania salonu

Stolik kawowy jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia salonu. Nawet jeżeli twoje mieszkanie jest nieduże i każdy jego metr jest na wagę złota, stolik kawowy, choćby niewielki, powinien się w nim znaleźć. Podpowiadamy, czym się kierować, szukając odpowiedniego mebla.

Planując wyposażenie salonu, warto przemyśleć na początku, jak będzie on wykorzystywany. Chcesz stworzyć miejsce do oglądania telewizji? Postaw na dużą, wygodną kanapę i ekskluzywną ławę. Często przyjmujesz gości? Musisz wstawić tam funkcjonalny stół. Jeśli twój salon jest nieduży, wybierz meble modułowe i wielofunkcyjne. Dzięki temu będziesz mógł urządzić w nim jadalnię, którą w razie potrzeby zamienisz na przykład w home office. Niezależnie od tego, jakie masz pomysły na urządzenie salonu, nie zapomnij o stoliku kawowym. 
Wśród owoczesnych modeli o różnych rozmiarach i konstrukcjach na szczególną uwagę zasługuje stolik kawowy rozkładany i podnoszony, który sprawdzi się nawet w niewielkich salonach. Większość współczesnych modeli wykonana jest z drewna, które cieszy się niezmiennie powodzeniem od wielu lat. Dobrze wygląda ono zarówno w tradycyjnych pokojach, jak i mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym i minimalistycznym stylu.

Najmodniejsze modele stolików kawowych

W ofercie producentów stolików kawowych pojawiają się zarówno modele klasyczne, jak i ekstrawaganckie, na przykład na kółkach lub wykonane z palet. Takie meble faktycznie mogą być efektowną dekoracją nowoczesnych salonów, w większości mieszkań jednak najlepiej prezentują się klasyczne, prostokątne, drewniane stoliki kawowe z funkcją rozkładania blatu. Wiele z nich jest wyposażonych w półki, na których można przechowywać piloty czy czasopisma. Ich kolor można dobrać do pozostałych mebli oraz innych elementów salonu. 

Similar Posts