salon w stylu nowoczesnym

Jak umeblować salon w stylu nowoczesnym?

Zastanawiasz się, od czego zacząć zaplanowanie wystroju salonu? Nie wiesz, jak dobrać meble i dodatki, by wszystkie ze sobą współgrały? Jeśli urządzasz nowe mieszkanie lub pragniesz zmienić aranżację swojego salonu na bardziej nowoczesną, przeczytaj ten artykuł. Podpowiadamy, jakie meble powinny znaleźć się w salonie i czym się kierować, wybierając ich modele.

Styl nowoczesny w aranżacji pomieszczeń jest określany jako prosty, przejrzysty i przestronny. Oznacza to, że powinny się w nim znaleźć meble w jasnych kolorach, pozbawione bogatego zdobienia. Ponadto, w najnowszych aranżacjach salonów nowoczesnych projektanci stawiają na meble wielofunkcyjne, dzięki którym można zaoszczędzić wiele miejsca, budując wrażenie przestronności. Na początku zastanów się, jak zamierzasz wykorzystywać salon – do odpoczynku, oglądania telewizji czy częstych spotkań towarzyskich? Dużą popularnością cieszą się dzisiaj salony pełniące funkcję jadalni, połączone bezpośrednio z kuchnią. 

Jakie meble powinny znaleźć się w salonie?

Salon to zwykle miejsce, gdzie koncentruje się życie rodzinne. Po pracowitym tygodniu można tu wypocząć przy relaksującej muzyce lub filmie. Zaplanuj więc miejsce na ustawienie wygodnej sofy i szafki RTV. Postaw na modele o prostej budowie, jednocześnie wielofunkcyjne z możliwością rozkładania, z licznymi szufladami i szafkami. Niezbędnym meblem w nowoczesnym salonie będzie jasny, drewniany stolik kawowy wyposażony w półki. Jeśli zdecydujesz się na ławostół z regulowaną wysokością, będziesz mógł rozłożyć go do postaci dużego stołu jadalnego w razie odwiedzin gości. Nie zapomnij o dodatkach. W nowoczesnym salonie powinny znaleźć się miękkie poduszki, gładki dywan i kryjące zasłony w stonowanych barwach. Najlepiej sprawdzi się tu écru, biel, beże i szarości.

Similar Posts