kanapa z ławą w salonie

Ława w salonie. Funkcje i zastosowania

Wybierając ławę do salonu, większość osób bierze pod uwagę estetykę i jakość. Warto jednak zwracać uwagę także na konstrukcję. Może ona bowiem wpływać na możliwości zastosowania mebla. Sprawdź, jak pomysłowo wykorzystać ławę w salonie.

Popularność ław wśród projektantów wnętrz oraz użytkowników rośnie z roku na rok. Szczególnie w pomieszczeniach o niewielkim metrażu ława okazuje się bardziej praktyczna niż tradycyjny stół. Zajmuje mniej miejsca, a dodatkowo można ją wykorzystać na różne sposoby. Współczesne ławy pokojowe charakteryzują się wyjątkowym designem i stanowią ciekawą dekorację pomieszczenia.

Ławy z regulowaną wielkością

Ławy pokojowe najczęściej wykorzystywane są jako stoliki kawowe, przydatne w trakcie oglądania telewizji. Można na nich postawić talerz z przekąskami, filiżanki z aromatyczną kawą i herbatą czy kolorowe magazyny, a w pobliżu ustawić miękką kanapę oraz wygodne fotele. Takie ustawienie pozwala także na organizowanie spotkań przy grach w karty lub grach planszowych.

Ławy, których wymiary można regulować, nadają się również do przystosowania jako stół lub biurko. Kącik telewizyjny przeobraża się w ten sposób w stylową jadalnię lub domowe biuro. Ławy najczęściej ustawia się w centralnej części salonu. Jeśli jednak potrzebujesz więcej przestrzeni, rzadko używaną ławę możesz przestawić pod ścianę, ustawiając na niej ozdobne donice z kwiatami, dekoracje czy świeczniki.

Jeśli chcesz zmaksymalizować możliwości wykorzystania ławy, zdecyduj się na zakup mebla rozsuwanego lub podnoszonego. W niewielkich mieszkaniach najlepiej sprawdzają się ławy wyposażone w obie funkcje. Praktycznym elementem ław pokojowych są zamontowane pod ich blatami półki, zwiększające powierzchnię użytkową mebli, co jest istotne szczególnie w małych salonach.

Similar Posts