szafka RTV

Jak dobrać meble do aranżacji salonu?

Salon to najważniejsze miejsce w mieszkaniu. Tu koncentruje się życie rodzinne. Przyjmowani są tu też goście. Nierzadko w salonie urządzona jest jadalnia, kącik telewizyjny i domowa strefa relaksu. Jak dobrać meble do salonu, by stworzyć jak najbardziej komfortowe, a zarazem funkcjonalne miejsce?

Przed zakupem mebli warto zastanowić się, jakie ma być przeznaczenie salonu. Szczególnie jeśli pomieszczenie jest niewielkie, nie warto kupować zbędnego sprzętu. Warto natomiast zaopatrzyć się w wielofunkcyjne meble jak rozkładane stoły czy sofy. 

Najważniejsze meble w salonie

Z pewnością w salonie powinna znaleźć się kanapa lub sofa, fotele lub wygodne krzesła i stolik kawowy albo ławostół. Jeśli chcesz przyjmować tu gości, rozkładana ława z możliwością podnoszenia blatu będzie znakomitym wyborem. Przyda się także elegancka szafka rtv wyposażona w liczne schowki i półki. By wnętrze było przytulne, zadbaj o miękki dywan i poduszki oraz eleganckie zasłony.

Jak dobrać meble do stylu salonu?

Niezmiennie od lat w aranżacji wnętrz króluje styl skandynawski bazujący na jasnych barwach i naturalnych materiałach. Szczególnie jeśli w salonie planujesz urządzić jadalnię, postaw na meble w kolorze jasnego drewna lub zupełnie białe. Zarówno stół, jak i szafki powinny mieć podobny odcień. Będą wtedy tworzyć harmonijną całość. Jeżeli chcesz nadać wnętrzu nieco więcej szyku i elegancji, zdecyduj się na meble z połyskującymi frontami lub elementami dostojnej czerni. 
Do salonów w stylu industrialnym polecane są stoliki kawowe mające prostą konstrukcję, wyposażone w betonowe lub drewniane blaty i metalowe nogi. Projektanci wnętrz w ostatnich latach inspirują się naturą. Do motywów roślinnych pojawiających się w dekoracjach idealnie pasować będą meble w naturalnych odcieniach drewna. 

Similar Posts