Stoły rozkładane polecane do pokojów gościnnych

Stoły rozkładane, ławostoły i stoliki kawowe z możliwością zmiany wielkości blatu to niezwykle praktyczne meble, przydatne w każdym domu. Szczególnie często są używane w niewielkich salonach. Sprawdź, jakie modele są obecnie najbardziej popularne i dlaczego. 

Stoły rozkładane i ławostoły produkowane są w różnych rozmiarach. Ich wielkość można zmieniać w zakresie kilkudziesięciu centymetrów. Daje to ogromne możliwości aranżacyjne. Szczególnie w niewielkich mieszkaniach, w których salon pełni kilka funkcji, są niezwykle przydatne. Złożony stół może odgrywać na co dzień rolę biurka czy stolika kawowego, a na specjalne okazje zamieniać się w elegancki stół gościnny. Najwygodniejszym rozwiązaniem technicznym jest zamontowanie w stołach prowadnic synchronicznych. Dzięki temu rozsuwanie ich jest wyjątkowo proste. Mogą to robić wszyscy domownicy, nawet dzieci.

Do najmniejszych pokojów gościnnych polecane są niewielkie stoliki kawowe na jednej lub dwóch nogach. Regulacja wielkości blatu pozwala, by mogło usiąść przy nim kilka osób. Jeśli pokój jest nieco większy, warto zdecydować się na jedną z ław rozkładanych i podnoszonych na czterech nogach. Nadają się one do ustawienia pater z przekąskami i owocami w czasie oglądania telewizji, spotkań przy grach planszowych czy pracy biurowej. Ich blaty można powiększać i podnosić, dzięki czemu można przyjmować przy nich gości na wykwintne obiady. 

Czym się kierować, wybierając kolor stołu?

Kolor stołu powinien współgrać z innymi elementami wystroju. Najczęściej dobiera się go do mebli, dlatego stoły są produkowane zwykle w kolorze drewna, czerni i bieli. Do wnętrz industrialnych pasują stoły w kolorze betonu. Stoły jednokolorowe wtapiają się w tło, z kolei dwukolorowe mogą ożywić wnętrze i stać się jego główną dekoracją. 

Similar Posts